- Hívjon minket +36 30 617 4224
- Csomagfeladási napok: H,K,SZ,CS - már külföldre is
- Partnereknek
Keverj bátran falfestéket! Hozd létre a kedvenc színeidet!
Megérkezett a Deko Art termékcsalád, aminek a prémium minőségen, a gyönyörű, pigmentált árnyalatokon kívül a legnagyobb előnye, hogy bárki, szaktudás nélkül gyakorlatilag bármilyen árnyalatot létre tud hozni az úgynevezett tone-in-tone rendszerben.
Mit jelent ez és miért jó?
Képzeld el, hogy búcsút inthetsz az unalmas fehér falaknak, bátran megvalósíthatod kreatív elképzeléseidet, tökéletesen harmonikus tereket hozhatsz létre, több árnyalat használatával, akár csak alig észrevehető finom átmenetben, vagy bátrabban, anélkül, hogy mellé nyúlnál a színekkel és a végeredmény diszharmonikus lenne.
Biztos sokan szeretnétek színeket vinni otthonotokba, vagy a titeket körülvevő terekbe, de az is biztos, hogy a színekkel óvatosan bánik az ember, ha falakról van szó, hiszen évekig fogja nézni a végeredményt. A megoldás a tone-in-tone rendszer (erről bővebben ITT olvashatsz), amely egy szín különböző árnyalatait jelenti, úgy, hogy az tökéletesen harmonikus végeredményt ad, ráadásul akár több árnyalatot is használhatsz, melyekkel kihangsúlyozhatsz, elrejthetsz, kiemelhetsz, elválaszthatsz, egyszóval: játszhatsz a rendelkezésedre álló térrel!
8 alapszínünk csak a kiindulási alap, melyhez segítségként 4-4 árnyalatot mutatunk be, és azt, hogy ezt milyen keverési aránnyal érheted el. És, hogy biztosan ne okozzon gondot akár a nulláról létrehozni bármelyiket, leteszteltük a színkeverést. Szerencsére tudtam garantálni azt, hogy az átlag alatti matematikai képességgel és kézügyességgel jó kiindulási alap legyek :)
Első lépés: tervezés
Első és legfontosabb tapasztalat: egy kockás füzet és egy mérleg jól fog jönni! Kinézetem az alapszínünk 1:3-as hígítását, és a leghalványabb verziót, vagyis az 1:19-es hígítást. Az ugye egyértelmű, hogy 1:3-as verziónál veszünk az alapszínünkből 1 egységet, a Deko Art fehérből pedig 3-at. Számokkal és konkrét példával 500 gr Marokkói kékhez teszünk 1500 gr Deko Art fehéret, így kapunk 2kg –ot a Marokkói kék halványabb verzióját 1:3as hígításban.
Az 1:19-es keverék értelemszerűen csak a kimért alapanyagokban különbözik, ha itt is 2kg-os mennyiség a cél, akkor a kékből 100 gr-ot mérünk ki, míg a fehérből 1900 gr-ot.
Második lépés: előkészületek
És ez hogy nézett ki a gyakorlatban? Először leterítettem egy festőfóliát biztos, ami biztos, előkészítettem egy 5 kg-os vödröt és egy merőkanalat és egy egyszerű konyhai mérleget… kimértem a színt egy 5 kg-os vödörbe, majd a fehéret is hozzáadtam. Bár festéket nem sűrűn keverek, de a konyhából már megtanultam, hogy a nagyobb edény mindig jobb, ha keverésről van szó, még ha mosogatásnál ez nem is mindig igaz... Tehát a vödörbe kimértem a kék és a fehér festéket, jöhetett a keverés!
Harmadik lépés: keverés
A keverés fontos, alaposan kell csinálni, mivel a festék könnyen odatapadhat a vödör falára, így esetleg nem azt az árnyalatot kapjuk, amit szeretnénk, vagy csíkos festéket, amelyek bizony a festés során előjöhetnek. Keverőszárat még sosem használtam, de például hogy a konyhánál maradjunk botmixert és habverőt már igen, és nagyon nem szerettem volna, ha a végeredmény ugyanaz (összefröcskölt falak, padló és minden).
Nos, a keverőszár, amit kézifúróhoz lehet csatlakoztatni kellemes meglepetés volt. Hála a megfelelően nagy vödörnek semmi ilyesmi nem történt, cserébe pár perc alatt kaptam egy tökéletesen elkevert 1:3-as arányú csodaszép kék árnyalatot.
A vödröt, amiben keverünk rögzítsük, vagy fogjuk fél kézzel, hacsak nem szeretnénk, ha egyből a falra menne absztrakt formában.
Akinek nem áll rendelkezésére hasonló keverőszár, az természetesen saját kezűleg is nyugodtan elkeverheti a festéket egy keverő spatulával. A lényeg az alaposság!
+ 1 lépés: a tökéletes egyedi árnyalat:
nem kell itt megállni akkor sem, ha nem vagyunk maradéktalanul elégedettek az árnyalattal. Két lehetőség van: vagy világosabbat, vagy sötétebbet szeretnénk, az előbbihez fehér festékre, az utóbbihoz kékre lesz szükségünk.
Bármelyiket is választjuk, nagyon fontos, hogy kis mennyiségeket használjunk, és mindig mérjünk, jegyzeteljünk, hogy miből mennyi került a festékünkbe, hiszen enélkül utólag nagyon nehéz lenne rekonstruálni pontosan ugyanazt az árnyalatot amennyiben még szükségünk lenne rá.
Összességében a dekorfesték kikeverése még egy laikus számára is könnyen kivitelezhető feladat. A festék kezelhetősége és minősége önmagáért beszél. Már csak egyetlen kérdés maradt: mihez kezdjek ezekkel a gyönyörű színekkel?
---
Szerző: LAnna