- Hívjon minket +36 30 617 4224
- Csomagfeladási napok: H,K,SZ,CS - már külföldre is
- Partnereknek
Folytatódik dekorfólia tesztelés, ezúttal élesben!
Amióta megérkeztek dekorfóliáink és elkezdtünk dolgozni velük gyakorlatilag azóta várjuk, hogy „élesben” is tesztelhessük őket, vagyis saját otthonunkba is felhasználhassuk.
Persze sokan úgy vagytok/vagyunk ezzel,
hogy egy ehhez hasonló látványos, dekorfal nem illik akárhova, és nyilván az otthonában kevésbé bátor az ez ember, szeretné ha egy falfestés időtálló lenne és mindenhez passzolna. Akik így gondolják, azok számára jó hírünk van: a” biztonsági játék”, és a dekofólia egyáltalán nem zárják ki egymást. Hogy hogyan lehetséges ez?
Mutatom, illetve mondom:
Egy teljesen sima fehér falfelületbe szerettünk volna egy kis diszkrét csillogást vinni, olyat ami könnyen kivitelezhető, mégis extrának hat. Ez persze kizárta azt, hogy a falat, vagy csak akár egy falrészt teljesen lefóliázzunk, de bonyolultabb minta sem igazán jöhetett szóba, hiszen sem fal designerek, sem szobafestők nem vagyunk.
Némi inspirálódás után arra gondoltunk, hogy csíkokba tesszük fel a fóliát, szabálytalanul váltakozó vastagságú, az egész falon végigfutó aranyszínű csíkokat választottunk. Egyszerű, letisztult, elegáns, és mégis van benne valami plusz.
A kivitelezéshez csak 4 dologra volt szükség: lxd ragasztóra, fóliára, ecsetre és maszkolószalagra / festőszalagra-ki hogy hívja. Mivel a csíkjaink horizontálisan, vagyis vízszintesen futottak végig a falon fontos mérni és precízen tervezni, nehogy ferdén fusson.
Miután kimértük a csíkok pontos helyét és szélességét, ezeket egy puha ceruzával jelöltük a falon és jöhetett a maszkolószalag felragasztása. A csíkok kimérésénél és tervezésénél érdemes végiggondolni milyen sűrűn milyen széles csíkok váltakozzanak, ez persze teljesen egyéni mérlegelés kérdése, bátrabbak vastagabb sávval is tervezhetnek, aki bizonytalanabb az vékonyabbal- amiből persze még mindig lehet több, ha időközben úgy alakul, hogy felbátorodik…
Ennél a mintánál a maszkolószalag közötti részre kerül fel a ragasztó, ezt igyekezzünk minél pontosabban, ecsettel felvinni, ha lehet, ne festőhengerrel, mert a ragasztó a maszkolószalagra felkenve egy hártyaszerű réteget képezhet így a fólia lehúzásánál nem lesz szép a végeredmény, nem kapjuk azokat az éles kontúrokat, széleket, amik egy ilyen mintánál szükségesek. (igen, tapasztalat, elkövettük ezt a hibát, ti ne tegyétek). Persze óhatatlanul fog kerülni a ragasztóból a maszkolószalagra is, de kis mennyiségben ez nem jelent problémát.
Az lxd ragasztó gyorsan szárad, ezért – főleg nyári kánikulai napokon- dolgozzunk kisebb szakaszokban és tempósan, úgy, hogy mindent a kezünk ügyébe készítünk annak érdekében, hogy a fólia minél gyorsabban a falra kerülhessen.
A módszer ugyanaz, mint eddig is:
egy vékony réteg ragasztóra kerül fel a fólia, erőteljes határozott mozdulatokkal rásimítva. A simításhoz használhatunk egy darab fóliát összegyűrve, vagy bármilyen textilt.
A meleg persze jól jön akkor, amikor a száradási időről van szó, mi ezúttal pár óra (jellmezően 1 napot szoktunk várni) után lehúztuk a fóliát, ami nagyon gyorsan, szépen tapadt fel a felületre, de ehhez kellett azért egy száraz falrész és 33C.
A végeredmény pont olyan lett, amit szerettünk volna, visszafogott, egyszerű, letisztult egy kis csavarral, amit jó ideig szívesen nézegetünk majd.
---
Szerző: LAnna